SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
KRAĐA

Ancelotti: I Zidane je priznao da je suđenje bilo kriminalno
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 19.04.2017. - 06:53:46
MADRID - Iako je Ronaldo zabio tri gola, mađarska sudačka trojka na čelu s Viktorom Kassaijem režirala je uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka i Real se nakon produžetaka s ukupnih 4:2 plasirao među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta.

Do 84. minute gledali smo odličnu utakmicu u kojoj je mađarski arbitar griješio, ali dojma smo da su obje momčadi bile podjednako oštećene. No šest minuta prije isteka regularnog dijela krenuo je s uništavanjem bavarskih nada u polufinale. Najprije je grubo pogriješio kad je ispravan start Artura Vidala ocijenio prekršajem za žuti karton, što je bio kraj utakmice za čileanskog reprezentativca koji je već od šeste minute igrao s javnom opomenom. Mađarski arbitar je sa svojim pomoćnicima pomogao aktualnom europskom prvaku i u produžetku. Sergio Ramos se iskupio za autogol u 105. minuti kad je ubacio za Cristiana Ronalda. Portugalac je primio loptu prsima, spustio na lijevu nogu i pogodio za 2:2.

Portugalčev pogodak trebao je biti poništen, ali Kassaijev pomoćnik je propustio signalizirati zaleđe u kojem se Ronaldo nalazio kad mu je lopta upućena. Potpuno iscrpljeni nogometaši Bayerna potpuno su pali u drugoj polovici produžetka, kad je Real postigao još dva pogotka za rezultatski uvjerljivu pobjedu.  Ali ni tada Kassai nije stao, već je ionako iskasapljenu momčad Bayerna dotukao do kraja. U 109. minuti Marcelo je projurio kroz statičnu obranu Bavaraca, izašao sam pred Neuera te asistirao usamljenom Cristianu Ronaldu za njegov stoti pogodak u Ligi prvaka, a Portugalac je loptu primio u čistom zaleđu. Nakon utakmice trener Bayerna Carlo Ancelotti bio je utučen, rezigniran i razočaran.

''Mislim da su se večeras svi uvjerili da je napokon vrijeme da se u nogomet na ovoj razini uvede tehnologija. Nedopustivo je da se putnik u polufinale Lige prvaka dobije nakon ovakvog suđenja'', rekao je don Carlo, pa nastavio:

''Zadovoljan sam kako su moji igrači odigrali utakmicu. Sve je bilo odlično osim suca, a to je šteta, jer je utakmica inače bila fantastična. Ponosan sam na svoje momke, dali su sve od sebe, čak i više od toga, ali onda se dogodilo ono što se dogodilo. Sudac je upropastio utakmicu.''

Mnogi će reći da je ovo što se dogodilo na Bernabeu smišljeno planski, da u finalu zaigraju Real i Barcelona. Ta teorija drži vodu posebice ako se sjetimo kako su

Katalonci prošli PSG u osmini finala. Ipak, bivši trener Madriđana s tim se ne slaže.

''Ne slažem se s tim teorijama. Ne mislim da je itko iz Reala imao svoje prste u ovome što se dogodilo. Jednostavno su suci bili loši. Nisam bio ljubitelj tehnologije u nogometu. Od večeras ju želim. Nakon utakmice razgovarao sam sa Zidaneom i on mi je priznao da je suđenje bilo kriminalno. No, sad kad smo ispali volio bih da Real ode do kraja. Svi znaju da sam Realovac i Zidaneu te njegovim igračima želim puno sreće.''