SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Bogdanović odveo Indianu do pobjede protiv Clippersa
Autor/izvor: SEEbiz / Sportklub
Datum objave: 24.03.2018. - 10:04:41
NEW YORK - Bojan Bogdanović bio je vrlo raspoložen u pomalo neočekivanoj pobjedi Indiane Pacersa koji su na svom parketu bili bolji od Los Angeles Clippersa sa 109:104 te tako praktički osigurali plasman u doigravanje.

Naime, Pacersima treba jedna pobjeda ili još jedan poraz Detroita i sigurno će se plasirati na završnicu.

Bogdanović je protiv Clippersa bio uvjerljivo najbolji pojedinac na parketu. U igri je proveo 33 minute za kojih je postigao 28 koševa (9/12 za dva, 3/6 za tri i 1/1 za jedan) te dodao pet skokova i tri asistencije. Nakon lošeg ulaska u utakmicu Victor Oladipo na kraju je uspio doći do 18 poena, 16 uz deset skokova ih je ubacio Young, a po 13 su dali Collison i Stephenson.

Prvo ime kod Clippersa bio je Lou Williams s 27 koševa, 18 je dodao Tobias Harris.

Nakon neuvjerljive prve četvrtine, Cleveland Cavaliersi su bez ikakvih problema okrenuli Phoenix Sunse u naredne tri i upisali pobjedu sa 120:95. Iako je gotovo tijekom većeg dijela susreta bilo jasno tko je pobjednik ovog dvoboja, Ante Žižić dobio je minutažu na kapaljku.

Hrvatski centar upisao je tek pet minuta za kojih je uspio ubaciti četiri poena i sakupiti dva skoka.

Na drugoj strani s minutažom nije imao problem Dragan Bender, ali je utakmicu završio s daleko neuvjerljivim učinkom. Za 28 minuta na parketu ubacio je tek dva poena (1/1 za jedan, 0/3 za tri) i dodao je tri skoka, asistenciju i dvije ukradene lopte.

Cavse je predvodio raspoloženi LeBron James s 27 poena i devet asistencija, 20 je dodao Kevin Love. S druge strane, Sunse je predvodio Troy Daniels s 20 poena, a koš manje dodao je Chriss.