SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
WIMBLEDON

Čilić i Isner danas nastavljaju meč
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 04.07.2015. - 09:05:11
LONDON - Marin Čilić bori se za osminu finala ATP turnira u Wimbledonu. Čilić igra protiv Amerikanca Johna Isnera, a u petom setu su izjednačeni nakon 4 sata i 21 minute igre (7:6, 6:7, 6:4, 6:7, 10:10).

U prva dva seta nije bilo niti jedne brejk-šanse, kao ni u četvrtom setu koji je ponovo otišao u tie-break u kojem je Isner izjednačio na 2-2.

U trećem setu popustila je čvrsta igra oba tenisača na servisu, pa su zaredale i "break-lopte". Čilić je imao prvu u meču kod rezultata 1-1, ali Isner ju je izvukao asom. Nove dvije prilike za oduzimanje servisa Čilić je imao kod 2-2, ali tada je Isner odigrao dva vrhunska poluvoleja, da bi kod svog vodstva 3-2 i nakon dva sata igre Amerikanac stigao do prvih prilika za obrat. No, Čilić je izvukao 15-40 smešom i asom. Nakon što je kod zaostatka 3-4 Čilić spasio još jednu "break-loptu", u sljedećoj je igri Čilić napokon ostvario "break" koji mu je donio vodstvo od 2-1 u setovima.

Četvrti je set donio sličnu igru kao i prva dva, ponovno su oba igrača čvrsto držala svoj servis, ali "tie-break" je donio neočekivani broj "mini-breakova". Čilić je osvojio prvi poen na Isnerov servis, ali je potom vlastitim pogreškama izgubio oba poena na svoj početni udarac. Istu je stvar ponovio i kod zaostatka 4-5, pa je dvoboj otišao u peti set.

U petom setu Čilić je poveo s 3:0, ali izgubio sljedeći servis za 3:2. Najbolji hrvatski tenisač imao je meč loptu na 5:4 i 40:30, Isner ga je stigao i tri put uzimao prednost da bi izborio 5:5 i nastavak drame.

Niti jednu priliku za brejk nisu stvorili sve dok na 10:10 meč nije prekinut. Nastavlja se u subotu.

Pobjednik susreta Čilić - Isner u 4. će kolu igrati protiv Amerikanca Denisa Kudle, 105. tenisača svijeta, koji je u pet setova svladao Kolumbijca Santiaga Giralda.