SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

City u završnici slomio Dinamo
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 01.10.2019. - 23:49:06
MANCHESTER - Dinamo je doživio prvi poraz ove sezone u Ligi prvaka. U drugom kolu grupne faze hrvatski prvak je kod Manchester Cityja izgubio 2:0. Vodeći gol 25 minuta prije kraja zabio je Raheem Sterling, a u 95. minuti je Phil Foden iz kontranapada postavio konačan rezultat.

Nakon dva kola Lige prvaka City predvodi skupinu sa šest bodova, Dinamo i Šahtar imaju po tri, a Atalanta je bez bodova.

Hrabri Dinamo se bunkerom branio sve do 66. minute i pogotka Sterlinga kojeg je Pep Guardiola u igru uveo deset minuta ranije. Dinamo je do tog gola tek nekoliko puta izašao sa svoje polovice, imao jedan udarac u okvir gola preko Dilavera nakon kornera i jedan opasan kontranapad dva na dva koji je upropastio Petković.

City? Pogodio je gredu topovskim udarcem Gundogana, promašio zicere preko Aguera, Bernarda Silve i Davida Silve te je vjerojatno oštećen za barem jedan nedosuđeni penal jer su bile čak tri sporne situacije u Dinamovom kaznenom prostoru (Theophileovo igranje rukom, Stojanovićevo rušenje Gundogana u skoku i Perićevo udaranje Aguera po nozi).

Dinamo hrabro s dvojicom napadača krenuo po bod pa primio gol

U posljednjih 15 minuta Dinamo se otvorio i ulaskom Gavranovića umjesto Theophilea krenuo s dvojicom napadača po bod. Do kraja hrvatski prvak nije uspio napraviti nijednu polupriliku, ali je uspio primiti gol u posljednjoj minuti kada je Sterling asistirao Fodenu u kontranapadu.

City je na kraju imao 81 posto posjeda lopte, 20-2 bio je omjer udaraca, a omjer dodavanja čak 818-191.

Šahtar pobijedio Atalantu golom u posljednjem napadu

U drugoj utakmici ove skupine Šahtar je kao gost u Milanu s 2:1 pobijedio Atalantu, a junak ukrajinske momčadi bio je Manor Solomon koji je zabio gol u posljednjem napadu na utakmici.