SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Hezonja sve bolji, Dragić briljira
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 10.01.2018. - 08:41:48

NEW YORK - Hrvatski košarkaš Mario Hezonja uživa veliko povjerenje trenera Franka Vogela. Nakon par mjeseci provedenih na klupi i minuta koje je dobivao na kapaljku Hezonja je doživio pravi preporod. Iz utakmice u utakmice sve bolje igra u dresu Magica.

Košarkaši Orlando Magica gostovali su kod Dallas Mavericksa, odigrali su dosta solidnu utakmicu, no poraženi su 114:99. Presudna je bila treća četvrtina kada su primili čak 39 koševa, a zabili 27. Nowitzki i društvo do kraja utakmice nisu ispuštali prednost iz ruku te su na kraju zasluženo slavili.

Hezonja je počeo u startnoj petorci Orlanda, a za 27 minuta provedenih u igri upisao je 14 poena, četiri skoka i isti broj asistencija. Gordon s 19 poena bio je najbolji kod Orlanda. Dallas su do pobjede predvodila dva igrača s istim brojem poena, Nowitzki i Smith po 20.

Najuzbudljiviju utakmicu večeri odigrali su Toronto Raptorsi protiv Miami Heata. Gosti iz Miamija su u posljednjoj sekundi zabili za pobjedu. DeRozan je zabio tri sekunde prije kraja za Toronto. Domaći igrači poveli su 89:88, no nedostatak koncentracije u obrani koštao ih je poraza. Ellington se sjajno probio i u zadnjoj sekundi zabio za veliku pobjedu Miami Heata.

Goran Dragić bio je prvo ime kod Heata s 24 poena, 12 skokova i četiri asistencije. DeRozan s 25 poena i šest asistencija bio je prvi strijelac kod Raptorsa.

Sjajnu utakmicu odigrali su Oklahoma City Thunderi protiv Portland Trail Blazersa. Iako je Oklahoma igrala pred svojim navijačima, košarkaši Portlanda uspjeli su slaviti sa 106:117. George i Westbrook s 22 poena bili su najbolji strijelci kod Oklahome. Kod Portlanda se istaknuo McCollum s 27 poena, tri skoka i sedam asistencija.

Los Angeles Lakersi bez našeg Ivice Zubca u sastavu upisali su pobjedu protiv Sacramento Kingsa 99:86. Randle s 22 i Lopez s 18 poena najzaslužniji su za pobjedu Lakersa. S druge strane najbolji je bio Bogdan Bogdanović s 19 poena.