SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Manchester City demolirao Chelsea
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 10.02.2019. - 19:22:38
MANCHESTER - Manchester City je uništio Chelsea na Etihadu 6:0.

Od prve minute vidjelo se da ekipi Maurizija Sarrija ne slijedi ugodno poslijepodne. Golijadu je započeo Raheem Sterling već u četvrtoj minuti, a već nekoliko napada kasnije trebalo je biti 2:0 da Aguero nije promašio čisti zicer nakon što je promašio prazan gol nakon dodavanja Bernarda Silve.

Argentinac se brzo iskupio i već u 13. minuti golčinom s 20 metara povećava prednost Cityja. Šest minuta kasnije već je 3:0 nakon što je Aguero iskoristio veliku grešku u obrani gostiju. Još nije prošlo ni pola sata, a City je vodio 4:0. Gundogan je također krasno pogodio iz daljine. S tim rezultatom, otišlo se na odmor.

Domaćini su u nastavku samo odradili posao protiv beskrvne ekipe Chelseaja i pritom zabili još dva gola. Aguero je kompletirao hat-trick pogotkom iz penala u 56. minuti, a konačni rezultat postavlja Sterling svojim drugim pogotkom na utakmici na asistenciju Zinčenka.

Chelseaju je ovo najgori poraz u povijesti Premier lige. Drže tek šesto mjesto lige i morat će pokazati puno bolje partije u nastavku sezone ako žele izboriti nastup u europskim natjecanjima.

City se ovom pobjedom vratio na vrh tablice, ali treba napomenuti kako su odigrali jednu utakmicu više od Liverpoola koji ima jednako bodova kao i njihov najveći konkurent.