SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Sevilla nokautirala United, Džeko donio prolaz Romi
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
Datum objave: 13.03.2018. - 23:01:58
ZAGREB - Nogometaši Seville napravili su veliki podvig protiv Manchester Uniteda u osmini finala Lige prvaka. Momčad Vincenza Montelle slavila je na Old Traffordu s 2:1 i tako nakon 0:0 iz prve utakmice prošla u četvrtfinale.

Sevilli je to prvi put u povijesti da je ušla među osam najboljih momčadi Europe, a junak je bio Wissam Ben Yedder. Francuski napadač ušao je u 72. minuti i onda u samo četiri minute zabio dva gola (74. i 78.). United je do kraja tek uspio smanjiti preko Lukakua.

Trener Uniteda Jose Mourinho ovih će dana biti pod žestokim kritikama jer je njegova momčad danas odigrala vrlo loše. Crveni vragovi su u prvom poluvremenu malo toga pokazali i igrali ziheraški, dok je Sevilla pokazala više napadačkih ambicija.

United je i u nastavku igrao na sigurno i čekao grešku protivnika što mu se na kraju osvetilo, a ključnim se pokazao ulazak Ben Yeddera u igru. Crveni vragovi razbudili su se kad je već bilo prekasno jer je na semaforu stajao rezultat 2:0 za Sevillu.

Četvrtfinale je izborila i Roma koja je večeras protiv Šahtara slavila s 1:0 nakon što je u prvom susretu poražena 2:1. Prolaz Rimljanima donio je Edin Džeko.

Četvrtfinale su zasad izborili Liverpool, Manchester City, Juventus, Real Madrid, Sevilla i Roma, a sutra ćemo doznati preostala dva putnika. Jedan od njih bit će Bayern koji kod Bešiktaša brani 5:0 iz prve utakmice, dok je drugi par Barcelona - Chelsea (1:1).