SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

Zvezda sa 0-0 u Moskvu
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 13.02.2018. - 20:24:00
Zadnja izmjena: 13.02.2018. - 20:26:19
BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su odličan meč protiv CSKA i remizirali bez golova (0:0) u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

'Crveno-beli' su odigrali veoma borbeno, u većem delu meča sjajno parirali favorizovanom protivniku i na kraju potpuno zasluženo idu u Moskvu sa aktivnim rezultatom.

Revanš meč na programu je sledeće srede od 18 časova na moskovskoj 'VEB areni'.

Tokom čitavog dana u Beogradu je padala kiša, koja je pred meč prerasla u sneg, pa su uslovi više odgovarali gostima iz Moskve. Oni su ofanzivnije krenuli i, nakon početnog opipavanja snaga, do prve velike šanse stigli već u desetom minutu.

Posle akcije po levom boku, lopta je došla do Vitinja. Napadač se u kaznenom prostoru lako oslobodio Le Taleka, imao dobru situaciju, ali je šutirao pravo u golmana Borjana.

Nastavili su 'Armejci' sa pritiskom, ali je devet minuta kasnije domaćin došao do prve ozbiljne situacije – Ben je oduzeo loptu i dobro prošao, oboren je na ivici kaznenog prostora, a njegov pokušaj iz slobodnjaka je završio iznad metar iznad prečke.

Zvezda je uspevala dobro da parira favorizovanom protivniku, iako je CSKA imao nekoliko šansi, pre svega preko Muse, Dzagoeva i Golovina, ali promene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku u ovom delu meča propustio je Nemanja Radonjić u 35. minutu – osetio je grešku rivala kod jedne dubinske lopte, hitro je uzeo i odjednom se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom. Radonjić je gađao donji desni ugao, Akinfejev ga je pročitao i odbranio taj pokušaj.

To je bio poslednji zanimljiv detalj iz prvog dela, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.